info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

EDUCTOR Enerji Dengeleme Cihazı

Prof. William Nelson tarafından geliştirilen, iyileşmeyi destekleyen enerji tıbbı esaslı bir cihazdır.
Meslek hayatının uzun bir süresini NASA da geçiren Prof. William Nelson, bu süre zarfında sorumlusu olduğu projelerde özellikle astronotlardaki ruhsal, fiziksel, psikolojik değişimleri ve tespit edilen olumsuzlukları normale döndürme konusundaki tecrübelerini, daha sonraki yıllarda yaptığı psişik konular üzerine araştırmalar ve kuantum alt uzay teorileri ile destekledi.

İnsanın, enerjiden oluşan bir yapısı, sahip olduğu her bir organının da kendine özgü bir enerji dalgalanması vardır. Zaman içerisinde yaşanan çeşitli faktörler ile normal düzeyde olması gereken dalgalanmalar bozulabilir, bu bozulmalar da bir süre sonra akut veya kronik rahatsızlıklara sebep olabilir, fikrinden yola çıkarak enerji tıbbı dalında yaptığı araştırmalar neticesinde geliştirdiği bir cihazdır. Enerji tıbbı alanındaki çalışma ve teknikler çok uzun yıllardır özellikle Çin tıbbında kullanılmaktadır.

EDUCTOR, birçok değişik alanda yapılan çalışmaların ve uygulanan tekniklerin yarattığı olumlu etkileri kendi özel program sayesinde, bağlı olduğu bilgisayar sistemi ve elektro sensörler aracılığı ile danışana uygulamaya olanak sağlar. Dış etkenlerin (diğer radyo dalgaları, manyetik alanlar…) etkisiyle bozulma olasılığını en az seviyede tutmak amacı ile alçak frekans sistemini kullanarak vücudun bozulan enerji dengelemesine yardımcı olur.

Sahip olduğu noktasal atış yapabilme kapasitesi ile herhangi bir yan etkisi olmadan sadece ihtiyaç duyulan hedefin üzerinde çalışılmasına olanak sağlar. Bu hedef belli bir bölge ve/veya organ olabilmektedir.

Vücudumuzdaki çakra ve meridyenler tüm bu enerji akışının otoyolları ve kontrol noktaları gibi görev görmektedir. Vücudumuzdaki tüm organların belli bir uyum ve iletişim içinde çalışmasını sağlayan bu kesintisiz enerji akışı ile sağlanmaktadır. Hissedilen her bir olumsuz duygu mutlaka vücudumuzdaki enerji akışını etkileyecektir. Basitçe anlatacak olursak, duygusal veya fiziksel rahatsızlıklar, bu enerji değişimleri hatta blokajları ile görevini layığı ile yerine getiremeyen organlar, sonrasında bozulan bağışıklık ve onarım sistemimiz nedeniyle olmaktadır.

Günlük yaşamda fiziksel bir rahatsızlığımız olmamasına rağmen hormonal değişiklikler ve enerji tıkanıklıkları sebebiyle bazen daha üzgün, kızgın, öfkeli, mutsuz veya daha birçok değişik duygunun ağır bastığı zamanlarımız olabiliyor. Bu tam bir kısır döngü oluşturuyor, zaman zaman duygularımız hormonları, değişen hormonlarımız da duygularımızı süreli karşılıklı olarak etkilemeye devam ediyor. Bu etkileşimler bir süre sonra düzgün çalışan organları da etkileyeme başlayacağından bir şekilde bu olumsuz etkileşime son vermek gerekiyor. Alışıldık olan, ilaç kullanımı ile bu düzenin sağlanması ama ilaçların da yan etkisi düşünülecek olursa, gerekli gereksiz tüm vücudu uyararak bir yeri düzeltirken sağlam yeri de bozabilmektedir.

EDUCTOR ile çakra ve meridyenlerdeki blokajların açılarak, düzenli ve sağlıklı enerji akışına sahip olmasına katkı sağlanabileceği gibi, sadece gerekli olan bölgenin çalışılması, zaten düzgün çalışan bölgenin ise bu çalışmadan etkilenmemesi için özel bir teknoloji ile nokta atışı tekniği kullanmaktadır.

Çok detaylı ve alternatifli programları sayesinde çalışma alanı oldukça geniştir. Belli bir rahatsızlık üzerine çalışılabileceği gibi, duygusal dalgalanmalar, aşırı kilo, çakra ve meridyen blokajlarının açılması ve hizalanması ile günlük yaşantımızı daha kaliteli yaşamanıza katkı sağlanabilmektedir.

EDUCTOR ile yapılan çalışma “destekleyici ve tamamlayıcı” nitelikte olup kesinlikle “alternatif tıp” olarak adlandırılan sistemler değillerdir. Danışanlara, uyguladıkları mevcut tedaviyi sürdürmeleri, beraberinde EDUCTOR uygulamasından faydalanması önerilmektedir.

Daha detaylı açıklamaları SSS bölümünde bulabilirsiniz.