info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

A. Vedat Tarakcı Kimdir?

1968 yılında Adana’ da doğdum. İlk, orta, lise eğitimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi lisans eğitimimi tamamladım. Her zaman ilgimi çeken tekstil sektöründe çalışmaya karar verdim. Sektörde bilinen, büyük firmalarda Gn. Md. Yrd.’lığına kadar uzanan çeşitli görevlerde bulundum.

Özellikle 25 yılı aşan profesyonel iş hayatım boyunca tanıştığım insanların birçok sıkıntı ve problemine tanık oldum. Bile isteye olmasa da zaman içerisinde kendimi sık sık bu sıkıntılarını çözmelerinde yardımcı olmaya çalışırken buldum ve bir süre sonra tekrarlanan bu durumun bir tesadüf olmadığını fark ettim. Aslında bu süreçte gözlemlediğim en önemli şey, çözüm bulmak, insanlara yardımcı olabilmek beni öncelikle mutlu hissettiriyor, dahası “görevini tamamlamışlık” duygusu yaşatığı idi. İsteyerek ve mutlu olarak yaptığı her şey insanın hayatına yeni bir anlam ve amaç katıyor. İlerleyen dönemlerde, hayatıma bir şekilde giren kişilerin problemlerini dinler halde bulduğum zaman dilimleri daha da arttı. İnsanlar şaşırtıcı şekilde özel problemlerini bana kolayca açıp, fikir danıştıkça, nasıl ilerlemem gerektiği konusunda araştırma yapamaya karar verdim. Bu araştırmalarda öğrendim ki her insan dünyaya bir yaşam amacı için geliyor ve bu amaç uğruna sarf edilen çaba, kendisine büyük tatmin ve mutluluk vermekle birlikte, diğer insanlara da bir şekilde dokunma, gerektiğinde yardımcı olma şansı veriyor.

Öncelikle kendi kişisel gelişimim için, neyi, niçin yaptığımı ve yapmaya devam etmem gerektiğini anlamama yardımcı olacağına inandığım için spiritüel eğitim almaya karar verdim.

2010 yılında temel ve ileri eğitim seminerlerine katıldıktan sonra yaşam amacım ve ileride yapmak istediğim konu daha da netleşti. Beni besleyen ve “işte bu” dedirten yaşam amacımın, benimle yolu kesişen insanlara yardım etmek olduğunu anladım.

Yakın çevremden başlayarak spiritüel danışmanlık yapmaya başladım.

Yaşam kalitesini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de mekân enerjisidir. Kişiye uygun en doğru yaşam ve iş yerinin nasıl olması gerektiğini, mekânın en doğru şekilde nasıl düzenlenebileceğini, nelere dikkat edilmesi, nelerden kaçınmak gerektiğini geçmişi 6000 yılı bulan Feng Shui eğitimi alırken öğrendim.

İlerleyen zamanlarda danışan profili, kendisi veya bir yakını fiziksel hastalıklara sahip kişiler ağırlık kazanmaya başlayınca, hastalıklar konusunda yapılabilecekleri araştırmaya başladım. Önce, NASA da görev yapmış bir kişi tarafından geliştirilen, bünyesinde birçok farklı teknik ve uygulamanın özelliklerini barındıran EDUCTOR enerji dengeleme cihazı ile tanıştım. İlk aşamada bu cihazın alt yapısını oluşturan mantık ve uygulama şekli beni oldukça etkiledi. Cihazı kişisel olarak tecrübe etmemin sonunda fark ettiğim ilk şey, mevcut koşullarda herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen gerçekten kendimi daha iyi hissettiğim idi.

Sonrasında EDUCTOR eğitim sertifikasını alarak, danışanlarıma bu sistemi de uygulamaya başladım.

Hastalıklar ve nedenleri, konusunda daha da ilerlemeye karar verdikten sonra temelini Yeni Alman Tıbbı (New German Medicine) ve Total Biology of Living Creatures diye bilinen sistemlerin oluşturduğu RECALL HEALING sistemi ile tanıştım.
RECALL HEALING, hastalığı kısaca, birikmiş ve altından kalkılamayan bir hal alan travma, stres veya çatışmaların, biyolojik olarak anlam bulması olarak tanımlar. Bilinçaltımızda kayıt altına alınmış hastalığa oluşturan asıl sebebi tespit edip, bilinç düzeyine taşıyarak iyileşmeye katkı sağlayan bir sistemdir.

Bana çalışma sistemi çok anlamlı geldi ve eğitimini alarak, çalışmalarımı bir adım daha ileriye taşıdım.

Şu anda patolojik hastalıkların arkasında yatan travma, stres ve çatışmaları çözmeye yardımcı olan, tüm mevcut tedavi süreçlerini destekleyen ancak iyileşmenin sadece ilaç kullanımı ile değil, beraberinde hastalıkları yaratan psikolojik nedenlerinin de ortadan kaldırılarak danışana daha kalıcı bir iyileşebilme desteği sunmayı amaçlayan bu sistemlerde danışman olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Bizzat tecrübe ederek, sonucunun olumlu olduğunu tespit ettiğim, faydasını gördüğüm şeyleri bir başkasına uygulamayı doktrin edindim.

Dünyada sayısız danışan tarafından tercih edilerek, inanılmaz sonuçlar elde edilen tüm bu sistemleri daha çok insanın duyması gerektiğine inanıyor, başarılı uygulamalarla sistemlere daha çok katkı sağlamaya gayret ediyorum.

Herkes bütünün bir parçasıdır. İyileşmeyi tercih eden de, iyileştirmeye katkı sağlayan da aslında bütüne hizmet etmektedir.