info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

A. Vedat Tarakcı Kimdir?

1968 yılında Adana’da doğdum. İlk, orta, lise eğitimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi lisans eğitimimi tamamladım. Her zaman ilgimi çeken tekstil sektöründe çalışmaya karar verdim. Sektörde bilinen, büyük firmalarda genel müdür yardımcılığına kadar uzanan çeşitli görevlerde bulundum. Şu anda kendime ait firmamda yine aynı sektörde çalışmaya devam ediyorum.

Özellikle 25 yılı aşan profesyonel iş hayatım boyunca tanıştığım insanların birçok sıkıntı ve problemi ile iç içe oldum. Bile isteye olmasa da bir şekilde içinde bulunduğum durumların bir tesadüf olmadığını fark ettim ve zaman içerisinde zamanımın bir bölümünü bu sıkıntıları çözmelerinde yardımcı olmaya ayırmaya başladım. Ve fark ettim ki çözüm bulmak, insanlara yardımcı olabilmek beni öncelikle mutlu hissettiriyor, dahası yoğun bir tatmin duygusu yaşatıyor. Gerçekten isteyerek, mutlu olarak yaptığın her şey katlanarak insanın kendisine dönüyor, benim de kendimi, hayatıma bir şekilde giren kişilerin problemlerini dinler halde bulduğum zaman dilimleri artmaya başladı. Bu insanlar şaşırtıcı şekilde özel problemlerini bana bu kadar kolay açıp, fikir danıştıkça daha başka ne yapmam gerekiyor diye araştırmaya başladım. Bu araştırmalarda öğrendim ki insan dünyaya bir yaşam amacı için geliyor ve bu amaç uğruna sarf edilen çaba ona daha büyük tatmin ve mutluluk veriyor. 2010 yılında spiritüel eğitim almaya başladım, sertifikalı temel ve ileri eğitim seminerlerine katıldıktan sonra yaşam amacım ve ileride yapmak istediğim konu daha da netleşti. Yakın çevremden başlayarak spiritüel danışmanlık yapmaya başladım.

Daha sonra, Temel Feng Shui eğitimi aldım, insanlar sadece çevresindeki insanların enerjilerinden değil, vakitlerini geçirdikleri ev ve iş ortamlarındaki enerjiden de etkileniyorlardı çünkü.

İlerleyen zamanlarda fiziksel hastalıklara sahip kişiler yoğunluk kazanmaya başladı danışanlar arasında, hastalıklar konusunda yapılabilecekleri araştırırken de çeşitli ülkelerde de kullanılan ve bilimsel altyapısı, geliştiricisinin zamanında NASA da görev yapmış bir kişi olduğunu öğrendiğim EDUCTOR enerji dengeleme cihazı ile tanıştım. Bu cihazın alt yapısını oluşturan mantık benim analitik düşünmeye daha yatkın olan tarafıma oldukça hitap etti. EDUCTOR ile ilgili eğitimi tamamlayarak sertifikalı uygulayıcı oldum ve danışanlarıma bu sistemi de uygulamaya başladım.

Hastalıklar ve nedenleri, konularında daha da ilerlemeye karar verdikten sonra, temelini Yeni Alman Tıbbı (New German Medicine), daha sonrasında Total Biology of Living Creatures diye bilinen sistemlerin oluşturduğu RECALL HEALING sistemi ile tanıştım. Recall Healing’de hastalıkların sebebi olan kodlamalarımız ve bu kodlamaların nasıl yeniden sağlıklı bir şekilde yazılabileceği üzerine çalışılmaktadır. Bana çalışma sistemi çok anlamlı geldi ve bu konunun da eğitimini alarak, çalışmalarımı bir adım daha ileriye taşıdım.
Şu anda patolojik hastalıkların arkasında yatan travma, stres ve çatışmaları çözmeye yardımcı olan, mevcut pozitif tıbbın getirdiklerini destekleyen ancak kalıcı şekilde iyileşmenin sadece ilaç kullanımı ile değil hastalıkları yaratan psikolojik nedenlerini ortadan kaldırmakla mümkün olabileceğini prensip edinmiş bu sistemde danışman olarak çalışmalarıma devam ediyorum.
Kendime olan faydasını, olumlu sonuçlarını görmediğim hiçbir şeyi bir başkasına uygulamamayı doktrin edindim.

Dünyada sayısız olumlu sonuçları gözlemlenen tüm bu sistemlerin faydalarını daha çok insanın duyabilmesi, alternatifsiz olunmadığının bilinmesi için gayret sarf etmeye karar verdim. Kendimden başlayarak, diğer ihtiyaç sahibi kişileri sahip oldukları hastalık ve sıkıntılardan kurtarmaya çalışmanın parçası olduğumuz bütüne de büyük katkı sağladığı inancındayım.