info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

BvIO Hakkında

Her geçen gün çevremizde daha çok rahatsız insan görüyoruz. Kimi ailemizden birisi, kimi çok yakın tanıdığımız veya tanıdığımızın bir yakını. Böyle bir durum yaşadığımızda aslında kendi içimizdeki rahatsızlığa sebep olacak mevcut travmalarımız tetikleniyor ve gün geliyor korktuğumuz rahatsızlıklarla kendimiz mücadele eder durumda kalabiliyoruz. Bize stres ve çatışma yaratacak durumlara yaşam süremizce defalarca maruz kalıyoruz.

En sonunda rahatsızlandığımızda da, rahatsızlığın türüne göre kimimiz hemen en kötüyü düşünüp kendini daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokup, umutsuzluğun pençesine düşerken, kimimiz ise rahatsızlığı ile yaşamayı seçiyor, bu durumu da kader olarak adlandırmayı seçiyor. Elbette ki çok yüksek maliyetlere de katlanma pahasına da olsa bildiğimiz, duyduğumuz yöntemlerle tedavi olmaya, şifa bulmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda iyileşiyoruz diyoruz ama gerçekten ne anlıyoruz biz iyileşmekten? Rahatsızlığın olumsuz sonuçlarından kurtulduğumuz an kendimizi “iyileştik” olarak kabul ediyoruz ama bizi esas hasta eden sebebi ortadan kaldırmadığımız için gerçek anlamda bir kurtuluştan bahsetmek ne kadar doğru bilemiyourm. Daha çok, bir sonraki defaya kadar ertelemiş olmala kalıyoruz. Alışılagelmiş kalıplarda önlem ve sağlıklı yaşam reçeteleri her zaman istenildiği karşılığı bulamıyor, mesela,

neden her terliyken soğuk su içen hasta olmuyor?

neden düzenli spor yapan, sağlıklı beslenen birisi de kalp krizinden ölüyor veya kanser oluyor?

aynı soydan gelen aile bireylerinden kardeşlerin birisi hastalıklar ile mücadele ederken diğeri nasıl olup da pek de önemli olmayan basit rahatsızlıklar ile veya hiç rahatsızlanmadan hayatına devam edebiliyor?

çocuklarımızın, torunlarımızın, en sevdiklerimizin üzerine bu kadar titrenirken neden sürekli rahatsızlanıyorlar, okulda, ilişkilerinde, evliliklerinde, iş hayatlarında hiç hak etmedikleri kadar başarısız ve sorunlu olabiliyorlar?

Çok sık kaza geçiren, düz yolda bile yürürken düşüp bir yerlerini sakatlayan birçok kişi var var ama, neden bu kadar sık kaza geçirdiklerini kendileri de bilemiyor, Bu durum şansızlık veya dikkatsizlik ile açıklanamayacak kadar ciddi bir durum oysa ki.

Kendimizden bir parça bulacağımız daha bir sürü soru var aslında sorulacak. Her birimiz atalarımızın  çözülememiş travma ve streslerinin de olduğu bir program ile dünyaya geliyoruz. Rahatsızlıklar başta olmak üzere yaşam kalitemizi düşüren her ne varsa birçoğunun arkasında bize ait olmayan, farkında olmadan yaşamak zorunda kaldığımız, bu program var aslında. Çünkü hepimiz, atalarımızın deneyimlediği kendilerince doğru olan bir takım çözümler veya çözümsüzlükler barındıran travma ve streslerini bilinçaltımızda kayıtlı olarak dünyaya geliyoruz. Olayları algılayışımız, bunun sonucunda aldığımız kararlar hep bu kayıt esas alınarak veriliyor. Ancak bu durum bize uymayan bir elbisenin içinde çok konforsuz, rahatsız, mutsuz eden bir yaşam süremeye benziyor. Bize ait olmayan bir zamanda ve ortamda başkalarına ait stres ve travma konularını bizim bugünkü problemimiz olunca, rahatsızlıkların pençesine düşmek kaçınılmaz bir hal alabiliyor.

Hastalıkları, beynimizin artık taşıyamadığı travma ve streslerimizin biyolojik olarak anlam bulması olarak kabul edip, tüm bu gereksiz yüklerden kurtulma vaktinin geldiğini gösteren bir mesaj olduğunun farkına vardığımızda artık onunla mücadele etmeyi bırakıp onunla beraber yürümeye başlamak hayatımızda pek çok şeyi çok farklı kılıyor. Ancak o zaman gerçek anlamda yaşam kalitemizi düşüren her türlü ruhsal, fiziksel, zihinsel problemden kurtulabiliyoruz, rahatsızlığımız tekrarlamıyor, ardı arkası kesilmeyen kazalar, yaralanmalar yaşamıyoruz.

BvIO’da hedeflediğimiz amaç, rahatsızlığınızın sonuçlarını ortadan kaldırmak yerine, rahatsızlığa nedeni olan asıl sebebi bulup, ortadan kaldırmak, daha kalıcı daha kaliteli bir yaşam sürmenize katkı sağlamaktır.

BvIO’da seanslarda uygulanan sistemler, “alternatif tıp yöntemleri” değildir. Tam aksine mevcut tedavi yöntemlerini destekleyen, sorunlarınızdan kurtulmayı hızlandıran, rahatsızlıkların, kazaların, sorunların asıl sebebini sizinle birlikte bulup ortadan kaldırmak için SİZİNLE birlikte SİZİN için çalışan yöntemlerdir.

Kişiyi kendinden başkası iyileştiremez, ancak iyileşmek için de ne aradığını bilmek lazım.

BvIO, iyileşmek için, rahatsızlığın kaynağını bulup ortadan kaldırabilmenize, aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilmek amacıyla kurulmuştur.