info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

BvIO Hakkında

Her geçen gün çevremizde daha çok hasta insan görmekteyiz. Bu insanların kimisi tanıdığımızın tanıdığı, kimisi çok yakın tanıdığımız, kimisi ise ailemizden birisi. Ve her şahit olduğumuzda, aslında kendi içimizdeki hastalığa sebep olacak mevcut travmalarımız tetikleniyor. Gün geliyor korktuğumuz hastalıkları bizzat tecrübe etmek ile sınanıyoruz. Ne kadar yakın tanıdığımız biri hastalanırsa, biz o kadar güçlü etkileniyoruz bu durumdan. Bir kısır döngü içinde bize stres ve çatışma yaratacak daha çok duruma maruz kalıyoruz.

Hastalığın türüne göre kimimiz, hemen en kötüsünü düşünüp, kendini daha da içinden çıkılmaz bir durumda bırakırken, kimimiz ise şayet yaşamaya devam edebilecekse, hastalığı ile yaşamayı seçiyor. Elbette ki bildiğimiz, duyduğumuz yöntemlerle tedavi olmaya çalışıyoruz, gerektiğinde çok büyük maliyetlere de katlanıyoruz, tedavi sonrası “iyileştim” diyoruz ama ne anlıyoruz biz iyileşmekten aslında?
Esasen hastalık sonucunda oluşmuş fiziki, duygusal veya psikolojik durumu bastırdığımız zaman iyileştik olarak kabul ediyoruz ama sadece bir sonraki defaya kadar… Hasta iken yaşadıklarımızın sadece ileride tekrar yaşanmasını ertelemiş oluyoruz. Çünkü hastalanmamızın asıl sebebini tedavi etmedik ki.

Kendinizi bildiğinizden beri kaç defa grip, nezle oldunuz, kaç defa bir yerinizi yaraladınız? Kaç defa yaraladınız kendinizi kaç defa kulak, boğaz ağrısı yaşadınız, ya da ne zamandan beri tiroit rahatsızlığı ile mücadele ediyorsunuz, niye her mevsim dönüşünde alerjileriniz tekrarlıyor, unutkanlık yaşıyorsunuz, tansiyon ilaçları hayatınızın bir parçası oldu, daha ne kadar alacaksınız bu ilaçları? Vücudunuzun değişik yerlerindeki ağrıların biri bitiyor diğeri başlıyor veya hiç bitmiyor, ya da kanser teşhisi konuldu, sonuç gerçekten kaçınılmaz mı? Tam işler yoluna giriyor derken nereden çıktı bu hastalık?

Çocuklar her tatilde hasta oluyor, her sınav öncesi ateşi çıkıyor, çocuğunuza hiperaktif teşhisi konuldu, ilaç tedavisi önerildi ama kullandırmak istemiyorsunuz bu yaşta o kadar ilacı… Daha birçok hastalık, problem yaşamın ayrılmaz parçası oldular.

Evet ama bir de şöyle soralım kendimize, neden aynı çevrede, aynı zaman diliminde benzer şartlar altında yaşayan herkes aynı şekilde hastalanmıyor veya şartlar herkesi farklı etkiliyor? Mesela, neden her terliyken soğuk su içen hasta olmuyor?
Neden düzenli spor yapan, sağlıklı beslenen birisi de kalp krizinden ölüyor veya kansere yakalanıyor?
Aynı ailedeki kardeşlerin birisi hastalıklar ile mücadele ederken diğeri pek de ciddi olmayan hastalıklar ile veya hiç hasta olmadan hayatına devam edebiliyor?

Çocuklarımız, torunlarımız bu kadar dikkat edilip üstlerine titrenilirken, neden sürekli hasta olup duruyor? Öğrenim hayatlarında yaşadıkları sıkıntılar, öğrenme bozuklukları, büyüyüp yuva kurduklarında evliliklerindeki, ilişkilerindeki başarısızlıklar, sorunlar bitmiyor, neden bütün bu olanlar?
Kendimizden bir parça bulacağımız daha bir sürü soru var aslında sorulacak.

Hastalıkların tümünün arkasında, bazen bizzat bizim sebep olduğumuz, bazen de bize ait olmayıp, ailemizden gelen bir nedeninin/programının olduğunu bilmek, bilinmeyen bir sebebin umutsuzluğunu kenara bırakarak, bir anda sebebi bularak iyileşmeyi hedefler hale getirir bizi. Çünkü hastalıklar, beynimizin bize yaşadığımız çatışmayı/travmayı bitirmek için zamanın geldiğini gösterir bir şans aslında. Ve asla umutsuzluğa yer yok! Gerçekten istersek, alınacak destek ile iyileşmek ve iyi kalmak mümkün olabiliyor.
BvIO’da amacımız, hastalığımızın sonuçlarını ortadan kaldırmak yerine, bizi hasta eden, zarar veren asıl sebebi bulup, ortadan kaldırmanıza gereken desteği sağlamaktır.

BvIO’da, uygulanan sistemler, “alternatif tıp” yöntemleri değildir. Mevcut tedavi yöntemlerini destekleyen, iyileşmeyi hızlandıran, hastalıkların, kazaların, sorunların asıl sebebini bulup ortadan kaldırmanıza yardımcı olmayı amaçlayan, SİZİNLE birlikte SİZİN için çalışan sistemlerdir.

Kişiyi kendinden başkası iyileştiremez, ancak iyileşmek için de ne arayacağını bilmek lazım.
BvIO, iyileşmek için, hastalığın kaynağını bulup ortadan kaldırabilmenize, aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilmek amacıyla kurulmuştur.