info@bvio.com.tr
+90 532 421 4972

RECALL HEALING

Temelini Yeni Alman Tıbbı (New German Medicine, Dr. Ryke Geerd Hamer) oluşturan ve yıllar içerisinde Total Biology of Living Creatures (Dr. Claude Sabbah), Ata Sendromu (The Ancestor Syndrome, Anne Ancelin Shutzenberger) gibi daha birçok araştırma ve teknikten yararlanılarak geliştirilen, psikolojik ve fiziksel hastalıkların iyileşmesine katkı sağlayan bir tekniktir.

Tüm canlılar hayatları boyunca, gerek kendileri tarafından tecrübe edilmiş, gerekse üst soylardan taşınarak kendisine ulaşmış bir çok stres, travma ve çatışmaya maruz kalmakta, bunların etkisi altında şekillenen bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Yaşananlar, bilinçaltımızda noksansız şekilde kayıt altına alınmaktadır. Kişi, kendini değersiz, aşağılanmış, başarısız olarak hissettiren, hatırladıkça acı veren kayıtlar (çatışmalar) gün gelip artık altından kalkılamaz hale geldiğinde, çatışmalarının farkına varması ve çözmesine fırsat vermek amacıyla, beyni tarafından bir sinyal ile uyarılmaktadır. İşte bu sinyalleri “hastalık” olarak adlandırıyoruz.

Her hastalığın arkasında bir veya daha fazla çatışma olma olasılığı vardır ve hastalık, beyin tarafından çatışmanın anlam bulduğu organlarda kendini gösterir. RECALL HEALING, her hastalığın arkasında yatan çatışmanın ne olduğunu bulmamıza yardım etmeyi amaçlar.

Sistem, farkına vardığımız bir durum için de artık herhangi bir sinyale (hastalığa) ihtiyacımız kalmayacağı için, öncelikle hastalığın ilerleyişi duracak daha sonra da beynimiz, bağışıklık ve onarım sistemi silahlarını daha etkin kullanarak yoktan var ettiği hastalığı, vardan da yok edeceği prensibi üzerine çalışmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu sistemin en büyük kazanımı belli bir hastalığın altında yatan esas sebebin ortadan kaldırılması, hastalığın tekrar etme riskini en aza indirmekte hatta tamamen ortadan kaldırmaktadır. Çünkü çatışma olarak dönen benzer bir durum yaşadığımızda beynimiz daha önce yaşananları ve bulunan çözümleri hatırlatacaktır. Hatırlamak demek, eskiden bilinçaltında anlam bulan duruma şimdi bilinç düzeyinde anlam bulması demek olduğundan, beynimiz artık bizi uyarmak için belli bir hastalığı kullanmak zorunda kalmayacaktır.

Bu yolla, aşırı kilolu olma, tiroit rahatsızlıkları, sebepsiz hissedilen korkular, kanser, mide-barsak rahatsızlıkları, çocuk hastalıkları gibi yaşanabilecek tüm rahatsızlıkların iyileşmesine katkı sağlamak mümkün olmaktadır.

Recall Healing ile yapılan çalışma “destekleyici ve tamamlayıcı” nitelikte olup kesinlikle “alternatif tıp” olarak adlandırılan sistemler değillerdir. Danışanlara, uyguladıkları mevcut tedaviyi sürdürmeleri, beraberinde Recall Healing tekniğinden faydalanması önerilmektedir.

Daha detaylı açıklamaları SSS bölümünde bulabilirsiniz.